Verzekeraars kunnen medicijnprijs omlaag brengen

Het preferentiebeleid van zorgverzekeraars werkt. De prijzen van medicijnen daalden sinds de invoering er van met meer dan 90 procent. De marge die werd behaald op de verkoop van generieke middelen (octrooivrij) verdween eerst nog in de zakken van apothekers en groothandels maar levert nu een enorme besparing op voor de patiënt.

Dat stelt Julius van Dam, ziekenhuisapotheker n.p. en adviseur zorgfinanciering en farmacie, in Trouw. Om een verdere besparing te bewerkstelligen wil hij dat ziekenhuizen, zoals voor 2012 het geval was, verplicht worden om hun inkoopprijzen weer zichtbaar te maken voor de verzekeraar zodat zij het verschil tussen inkoop en declaratieprijs niet als winst in eigen zak kunnen steken.

Lees het hele opiniestuk op de website van Trouw.